Sam Nektar: Wykorzystaj Magic Links w kampanii Facebook Ads

Sam Nektar: Wykorzystaj Magic Links w kampanii Facebook Ads

Opublikowany

Możliwość zebrania osób, które odwiedziły naszą stronę internetową w jedną grupę odbiorców jest jedną z najcenniejszych funkcjonalności marketingu internetowego. Niejednokrotnie jednak treści, które są dla nas cenne pojawiają się na stronach, do których nie mamy dostępu. Z pomocą przychodzi narzędzie Magic Links od FastTony.es, które w znaczny sposób rozwija możliwości standardowego Facebook Ads Managera.

Użycie Magic Links pozwala stworzyć Grupę Niestandardowych Odbiorców ze wszystkich osób, które kliknęły w odpowiednio przygotowany link. Nie ma znaczenia, dokąd ten link prowadzi ani gdzie został umieszczony – do grupy trafiają wszystkie osoby, które KLIKNĘŁY. Oznacza to, że linkując do zewnętrznej strony, możesz uzyskać efekty równoznaczne z linkowaniem do własnej strony, na której zainstalowany jest pixel remarketingowy.

Jak stworzyć Magic Links?
🐝Z panelu po lewej stronie wybierz menu Magic Links i opcję Add
🐝Podaj docelowy URL i nadaj linkowi tytuł. Warto wcześniej zaplanować sobie schemat nadawania tytułów.
🐝 Musisz uzupełnić pole Description.
🐝Plik ze zdjęciem nie jest obowiązkowy.
🐝Kliknij w przycisk „Remarketing people, who clicked on the link” i nadaj nazwę grupie odbiorców, którzy będą klikać w nasz link.
🐝W polu „Retention days” wpisz, jak długo link będzie zbierał klikających do grupy. Zwykle warto wpisać tam wysoką wartość.
🐝Kliknij w „Create” i Magic Link jest gotowy!
Stworzone linki wraz ze statystykami możesz znaleźć w menu „List”

Magic Links możesz wykorzystać do:
🐝Stworzenia kampanii remarketingowej skierowanej do osób, które kliknęły w link.
🐝Promocji artykułów umieszczonych na zewnętrznych witrynach, które piszą o naszym biznesie
🐝Promocji artykułów umieszczonych na zewnętrznych witrynach, które poruszają tematykę związaną z naszym biznesem.
💡Jeśli nie chcesz wyświetlać się w reklamie jako jej sponsor, wystarczy ograniczyć umiejscowienie wyświetlania do prawej kolumny FB. W tym umiejscowieniu nie widać profilu, który jest autorem posta.
🐝Tworzenia grup podobnych odbiorców (Look-a-Like Audiences) na podstawie osób, które kliknęły w link.

Podsumowując, Magic Links są świetnym rozwiązaniem w sytuacji, w której z niezależnych powodów nie możesz podpiąć kodów remarketingowych do Twojej strony. Ponadto sprawdza się także, gdy natrafisz na zewnętrzne treści, które idealnie wpasowują się w tematykę, którą się zajmujesz. Można nawet powiedzieć, że to taki content marketing bez samodzielnego tworzenia treści.

Używaliśmy Magic Links dla naszych Klientów:  AB Inwestor oraz Creme Cycles.

Czytaj więcej: https://fasttony.es/start/pl/growthhacking-remarketingu-facebook/

#samnektar by Mateusz Moroz/Beeffective Team

Udostępnij

Powiązane artykuły
Sam Nektar:  ekspercki cykl od Beeffective

temu

Wystartowaliśmy z eksperckim cyklem #samnektar, w którym dzielimy się wiedzą z zakresu social media oraz performance marketingu. Jest to wydarzenie cykliczne. Możesz nas śledzić i czytać w każdy wtorek o 8:00 na naszym firmowym fanpage'u. Zapisz się do wydarzenia na Facebooku i spijaj sam nektar! 🍯
Sam Nektar: Mierz zdarzenia w Google Analytics

temu

Śledzenie zmian w Google Analytics jest możliwe dzięki odczytywaniu  ciasteczek. Nie każda aktywność jednak odsyła do osobnej strony www,  która uruchomiłaby kod śledzący. Chcesz móc śledzić ilość pobranych  plików ze strony? A może zmierzyć ilość kliknięć w konkretny button?  Jest to możliwe dzięki zaimplementowaniu zdarzeń. 
Sam Nektar: Nadaj kształt swoim komunikatom

temu

Zwiększanie atrakcyjności materiałów graficznych to podstawowa zasada  efektywnej komunikacji w social media. Niezawodnie pomagają w tym  zabiegi optyczne, wywołujące wrażenie przestrzenności obrazu. Jeśli  chcesz zyskać większe zaangażowanie pod postami, koniecznie zobacz  sprawdzone sposoby na upgrade standardowych kadrów.
Sam Nektar: Wykorzystuj potencjał InstaStories

temu

InstaStories w ciągu ostatnich kilku miesięcy bardzo się rozwinęło.  Pojawiło się wiele nowych funkcjonalności, dzięki którym możesz  prezentować swoją markę, budować społeczność i zwiększać zaangażowanie  na Instagramie.  Obserwując profile, zauważalny jest podział na treści publikowane w InstaStories.