Sam Nektar: Wykorzystaj format reklamowy KOLEKCJE
Sam Nektar: Wykorzystaj format reklamowy KOLEKCJE

Sam Nektar: Wykorzystaj format reklamowy KOLEKCJE

Jesteś właścicielem marki i inwestujesz czas i pieniądze w reklamę w   Internecie. Tym samym stale oczekujesz nowych form prezentacji swoich   treści w kanałach social media. Wychodzimy Ci naprzeciw i podpowiadamy,    nad jakimi formatami warto się pochylić, by Twój profil był widoczny   dla nowych grup odbiorców.

W dzisiejszym świecie użytkownicy  odchodzą od klasycznego przeglądania ofert na desktopie. Coraz częściej  zapoznanie się z marką, a następnie rozpoczęcie i domknięcie procesu  sprzedażowego, odbywa się w wersji mobile. Bardzo ważne jest, by nie  przeoczyć tego trendu i inwestować w formaty dedykowane wersjom  mobilnym.

Dziś zajmę się Kolekcjami - formatem reklamy  ułatwiającym przeglądanie i kupowanie produktów na pełnym ekranie w  szybko wczytującym się środowisku mobile. Po dotknięciu reklamy, otwiera  się szybko ładowany, pełnoekranowy format .

🐝 Projektowanie Kolekcji dostępne jest z poziomu Menedżera Reklam. Post  publikowany jest w Aktualnościach, dzięki czemu dodatkowo angażuje.  Kolekcje zaczerpnęły format z kanwy. Odbiorca, po kliknięciu w link,  jest przenoszony bezpośrednio do witryny lub aplikacji.

🐝Jest to format reklamy łączący w sobie film, pokaz slajdów oraz obraz z 4 powiązanymi miniaturami umieszczonymi pod nią.

🐝 Kolekcje są dostępne jedynie dla celów Ruch, Konwersje, Sprzedaż  katalogu lub Wizyty w firmie.  Możesz wybrać dwa umiejscowienia reklamy:  Aktualności na Facebooku (mobilne) oraz Aktualności na Instagramie.

💡W  szablonie Sprzedaż katalogu musisz zaznaczyć optymalizację pod kątem  klików (niemożliwa jest optymalizacja pod kątem wyświetleń).

🐝Planując  swoją Kolekcję, możesz wykorzystać jeden z trzech szablonów (Sprzedaż  produktów - układ siatki lub układ stylu życia, Prezentacja firmy,  Pozyskanie klientów). Możesz także wybrać opcję pusta kanwa i stworzyć  własny układ od A do Z, samodzielnie dodając obrazy, filmy, produkty i  przyciski CTA, prowadzące do witryny lub aplikacji.
💡W  szablonie Sprzedaż produktów od niedawna możliwe jest dodanie produktów  bez uprzedniego wgrywania katalogu. Wybierasz Opcję +Add manual i  samodzielnie dodajesz produkty do kanwy. Pamiętaj, by zaznaczyć  prawidłową walutę, jeśli ręcznie dodajesz produkty.

🐝Podczas  tworzenia kanwy, zmiany są widoczne na bieżąco w podglądzie. By  obejrzeć podgląd całej reklamy (jest niewidoczny defaultowo), kliknij  opcję Podgląd na urządzeniu mobilnym, by wysłać powiadomienie do  aplikacji mobilnej Facebook i zobaczyć wygląd reklamy przed jej  opublikowaniem. W notifications zobaczysz powiadomienie, w które musisz  kliknąć z poziomu aplikacji.
💡Jeśli Twoim głównym materiałem będzie film 360, podgląd będzie możliwy dopiero po opublikowaniu reklamy.

 Kolekcje to niewątpliwie format reklamy wart rozważenia. Dzięki  połączeniu filmu lub obrazów z odpowiednimi produktami można skutecznie  zainteresować odbiorców. Najbardziej zainteresowani klienci mogą  bezpośrednio przejść do zakupów w witrynie lub aplikacji.

Przykład naszych realizacji:
GDD: http://bit.ly/kolekcje_na_fb (realizacja na autorskiej kanwie)
Flawless:  http://bit.ly/kolekcja_na_fb2 (realizacja na szablonie Sprzedaż produktów w układzie siatki)

Czytaj więcej: http://bit.ly/kolekcje_na_facebooku
#samnektar by Marta Malik Ryl/Beeffective Team
Powiązane artykuły
Sam Nektar: Realizuj konwertujące kampanie na Facebooku

W każdym aspekcie działań online kwestia efektywności powinna być  zawsze sprawą priorytetową. Zdecydowaną większość aktywności możesz  precyzyjnie zmierzyć i przeanalizować. Należy jednak przy tej pracy  korzystać z dostępnych, skutecznych narzędzi.Każdy, kto prowadzi  kampanie na Facebooku i kieruje je do swojej strony internetowej lub  landing page’a, oczekuje, że będą w jak najwyższym stopniu KONWERTOWAĆ  tj. przynosić konwersję, która może przybierać różną postać np.  wypełnienie formularza kontaktowego, pobranie pliku, dodanie produktu do  koszyka, czy zakup produktu.
Sam Nektar:  ekspercki cykl od Beeffective

Wystartowaliśmy z eksperckim cyklem #samnektar, w którym dzielimy się wiedzą z zakresu social media oraz performance marketingu. Jest to wydarzenie cykliczne. Możesz nas śledzić i czytać w każdy wtorek o 8:00 na naszym firmowym fanpage'u. Zapisz się do wydarzenia na Facebooku i spijaj sam nektar! 🍯
Sam Nektar: Mierz zdarzenia w Google Analytics

Śledzenie zmian w Google Analytics jest możliwe dzięki odczytywaniu  ciasteczek. Nie każda aktywność jednak odsyła do osobnej strony www,  która uruchomiłaby kod śledzący. Chcesz móc śledzić ilość pobranych  plików ze strony? A może zmierzyć ilość kliknięć w konkretny button?  Jest to możliwe dzięki zaimplementowaniu zdarzeń. 
Sam Nektar: Nadaj kształt swoim komunikatom

Zwiększanie atrakcyjności materiałów graficznych to podstawowa zasada  efektywnej komunikacji w social media. Niezawodnie pomagają w tym  zabiegi optyczne, wywołujące wrażenie przestrzenności obrazu. Jeśli  chcesz zyskać większe zaangażowanie pod postami, koniecznie zobacz  sprawdzone sposoby na upgrade standardowych kadrów.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.